קואוצ'ינג (Coaching) למנהליםקיימים ארגונים שונים שמצאו דרכים שונים לבנות יחסים המושתתים על שביעות רצון הדדית עם האנשים המומחים לטפח את ההתפתחות של העובדים במערך הכללי בחברה .זה עוזר לאנשים להכיר יותר טוב את תכונותיהם ולחיות במודעות פנימית גדולה יותר ולתרום בשפע. טבע האדם ב קואוצ’ינג למנהלים הוא מהותי וזה מה שגורם לו לעבוד .
אם נסתכל ברמה הבסיסית ביותר פסיכולוגים פועלים כספקים חיצוניים הגונים שמספקים למנהיגים משוב אובייקטיבי כדי לטפח את עתידם.

קואוצ’ינג מנהלים וחדורי מוטיבציה

כמה מדהים לראות כמה מעט אנשים חכמים וחדורי מוטיבציה עוצרים את שיקוליהם העסקיים כדי לשקול את התנהגותם. המנהלים נוטים להעדיף את ההתקדמות על פני עצירה וירידה לעומק הדברים, מה שגורם למנהלים להגיע אל מקומות הרבה יותר גבוהים שלא חלמו עליהם. קואוצ’ינג מנהלים גורם למנהלים להגיע אל דרגות גבוהות ללא מגבלות שונות.
הקואוצ’ינג עוזר למנהלים להאט, לרכוש מודעות , ולשים לב להשפעה של מעשיהם ודיבורם עם הסביבה.
זה מאפשר למתאמנים להבחין באפשרויותיהם הרבות במקום ולהגיב לאירועים. האימון עוזר להם להבין את אחריותם הכללית בהשפעתם על הסביבה.
מודעות עצמית זה לו תכליתו של קואוצ’ינג למנהליםהאימון לא מסתיים בזה וגמרנו זו למידה חוזרת ונשנית שנותנת כשורי תקשורת וכשורים בין אישיים.מטרת האימון היא להתאים בין ההתפתחות האישית של המנהל כך שיוכל לשאוף יותר ולהגיע ליעדים יותר גבוהים, לבין הצרכים הארגוניים.
כך שהחברה תלמד לפעול ביד אחת עם הרגשה סביבתית נוחה, כי הרגשה סביבתית נוחה ולא לחוצה עוזרת לעסק להתקדם בצורה הרבה יותר טובה.

גישה הנכונה של קואוצ’ינג מנהלים

הגישה של השילוב בין ההתפתחות אישית לבין הצרכים הארגוניים יכולה לעזור למנהלים לאמץ תחומי אחריות חדשים, כך שאחד ערב לשני והחוט השלישי במהרה לא ינתק ז”א המנהל, העובדים והצרכנים.
ברגע שכולם עוזרים אחד לשני זה מפחית התנהגות הרסנית, מגביר עבודת צוות ומחבר את האנשים למטרות הארגוניות , ליצור ראייה עתידית ולתמוך בשנויים הארגוניים.
תוכניות האימון שמכוונות לכל צוות המנהלים מספקות לחברה דרכים שונים להטיל משמעת על מנת להעמיק את הקשר עם העובדים השונים תוך העלאת המודעות שלהם לחשיבות שלהם בתוך המערך הכללי של החברה.
קואוצ’ינג למנהלים משמעותי ביותר כי הוא מטפח שנויים תרבותיים לרווחת הארגון כולו.
בשביל שהמשולש יעבוד המנהל, העובדים והלקוחות יש לייצר למידה ושינוי התנהגות של המתאמנים.
אם נסתכל על כך ברמה האישית אנו מחויבים לעזור למתאמנים להנהיג חיים משופרים וטובים יותר.
אבל ה קואוצ’ינג למנהלים יצליח רק כשהתועלת מגיעה עם האימונים של הארגון. קואוצ’ינג למנהלים עוזר לחזק את הקשר בין המאמן שמספק את השירות , המתאמן שמקבל את ה קואוצ’ינג למנהלים והלקוח שמקבל את השירות של החברה ומשלם את החשבונות.
אוסף של אינטרסים מביא את הלקוח להיות מעורב עם החברה. אינטרסים של המוכר וגם של הקונה.