דיכאון וחרדהכיום, מקובל הרבה יותר לסבול ממחלה או הפרעה נפשית מסוימת. כבר לא מדובר בקללה אלא בתופעה שניתנת לטיפול או לפות לאיזון. באופן כללי, שתי התופעות הידועות ביותר בתחום זה והמוכרות ביותר לקהל הרחב, הינן דיכאון וחרדה. לא פעם, דיכאון וחרדה מתערבבים זה בזה ויוצרים תופעה אחת משותפת. למשל, מישהו שחרד ללא סוף, יכול להיות די מדוכא מעניין הפחדים שפוגשים אותו משום מקום ובלי סיבה. לכן, הטיפול בדיכאון עובר הרבה פעמים בחרדה. הדבר הוא גם לצד השני. דיכאון יכול לגום לפחדים מסוג של חרדות ולכן- לא פלא ששתי תופעות מוכרות אלה, נחשבות קרובות ביותר זו לזו.

דיכאון – מידע חשוב

כדאי להבין מקרוב יותר מהו דכאון. הרבה פעמים, דיכאון מוגדר לא רק כעצב אלא גם ככזה שמלווה בחוסר מוטיבציה לפעול, ישנוניות או אפילו הפרעות שינה קשות, פסימיות וצמצמום של האדם. דיכאון מהווה את אחת המחלות הבולטות ביותר בעולם זה של מחלות נפש. כדי לטפל בדיכאון, ניתן להתחיל טיפול אצל פסיכולוג, אם פסיכולוג לא מצליח לתת מענה בתחום זה של דיכאון, הרבה פעמים דווקא תרופות תוכלנה לשפר את המצב ולכן כדאי להקפיד ולקחת אותן. במקרים חמורים ביותר של דיכאון קליני עמוק, ישנם טיפולים פסיכולוגיים כגון- מכות חשמל למוח, שנועדו להחזיר איזון מסוימים למוח. כפי שהוזכר, דיכאו וחרדה באים ביחד הרבה פעמים.

חרדה – מידע חשוב

ישנם סוגים רבים של חרדות על פי פסיכולוגים רבים. יש חרדה חברתית, פוביה, הפרעה פוסט טראומטית ואפילו הפרעת – OCD. הטיפול בחרדה מצריך לזהות קודם לכל באיזה סוג חרדה מדובר. לאחר מכן, חשוב מאד לעשות שימוש באנשי מקצוע. אלו יכולים לתת כלים להתמודד עם מציאות החרדה שעשויה להיות מתישה וכואבת במיוחד. גם עבור חרדה, כמו גם דיכאון ישנן תרופות מתאימות. דיכאון וחרדה אף מהוות תופעות שונות החולקות מרשמים לאותן תרופות.

טיפול על ידי פסיכולוג או פסיכיאטר ב- דיכאון וחרדה:
דיכאון וחרדה במצב חמור, דורשות טיפול פסיכולוגי פרטי ונפרד אצל הטובים בתחום. ניתן ללכת כמובן לרופא משפחה אך מומלץ ביותר לפנות לגורם מבין בתחום זה.